Головним предметом вивчення астрономії виступають Всесвіт та небесні тіла, їх розташування, структура, походження та розвиток, переміщення у просторі. Це одна із найстаріших наук. Раніше людина була тісно пов'язана з природою і жила за її законами. У колишні часи землеробство було одним із найпоширеніших видів діяльності. Землероби працювали з ранку й до вечора, потрібно було вставати дуже рано, щоб встигнути зробити основну роботу, поки сонце не високо. Землероби знали, коли потрібно зорати землю для багатого врожаю та коли збирати плоди. Крім цього, їхня діяльність підкорялася змінам пір року. Зміну сезонів вони визначали за розташуванням зірок. Люди розуміли зв'язок руху небесних світил та змін у погоді. Крім землеробів, були ще, наприклад, кочівники. Вони також орієнтувалися по зіркам та сонцю. Також люди бачили вплив фаз місяця на припливи та відливи. З давніх-давен людей цікавило «небо», до наших днів дійшли спроби примітивних розрахунків за прогнозом часу сходів і заходів сонця, введення календаря тощо.

Усі знають плем'я майя. Це була дуже розвинута цивілізація. Для того, щоб спостерігати за небом та зірками вони створювали обсерваторії. Просто фантастика, жреці, саме вони тоді займалися астрономією, знали 5 планет. Їхня діяльність у вивченні астрономії також була пов'язана з допомогою землеробам. Також цією наукою займалися у Вавилоні, Стародавній Греції, Китаї, Індії, Єгипті, Південній Америці тощо. Інки мали цікавий підхід. Вони спостерігали не лише за зірками, а й за темними міжзоряними «сузір'ями». До сьогодення, на жаль, дійшло небагато напрацювань інків, бо іспанські завойовники не дуже намагалися зберегти спадщину.

Завжди цікаво дізнаватися про зародження науки, як люди намагалися пояснити собі навколишній світ, виходячи зі своїх знань та вмінь, як ця наука з роками розвивалася, якими дослідженнями «обростала». Колись для майбутніх поколінь наше сьогоднішнє уявлення про астрономію здаватиметься досить примітивним і, можливо, трохи кумедним.

Що дає вивчення астрономії школяру? По-перше, кожна людина є частиною світу. Чим більше учень розуміє світ, тим конкретніше вимальовується його місце у ньому. Вивчення цієї науки допомагає мислити глобально, бути відкритим до нової інформації.

Яку літературу можна знайти на ranok.com.ua?

На нашому сайті можна придбати друковану продукцію, яка входить до УМК.

  • Підручник від «Ранок» допомагає формуванню базових астрономічних знань, показує їхню необхідність для розуміння природних процесів, розкриває значення астрономічного знання у житті людини та суспільному розвитку.
  • Карти. Цікавим придбанням буде рухлива карта зоряного неба. Використовуючи цю карту, можна вивчити багато питань, пов'язаних із добовою зміною положення світил щодо небесного меридіана та горизонту; річною зміною вигляду зоряного неба.
  • Плакати. Видавництво «Ранок» пропонує карту зоряного неба на плакаті 700х1000мм. Вона містить інформацію про планети, зірки, сузір'я, туманності, галактики і т.д.
  • Робочі зошити. Містять різнорівневі завдання з кожної теми. Є електронний додаток з цікавою інформацією.
  • Календарно-тематичні плани. Враховують ідеї особистісно-орієнтованого та компетентнісного підходів в освіті. Окреслено напрями формування предметних і ключових компетентностей.

Як зробити замовлення в нашому інтернет магазині «Ранок»?

Сайт ranok.com.ua пропонує своїм покупцям продукцію, що відповідає новій чинній програмі з курсу предмета, яка затверджена МОН України. Усі матеріали правильно підібрані та відповідають принципам НУШ. Покупець може обрати друкований варіант або електронну версію книг. Наша команда завжди рада допомогти робити освіту легшою та цікавішою.