Orders made on March 8-10, will be sent on March 11
(057) 727 70 90
(067) 546-53-73
(066) 332-97-99
(073) 442-39-26
(067) 573-53-83 (Viber)
з 8-30 до 21-00 (пн-пт)
from 9-00 to 21-00 (Sat)
Зателефонуйте мені
Укр.Рус.
Змінити мову сайту
Basket
0
Для чого потрібні казки?

Якщо ви попросите свого малюка назвати казкових героїв, кого він назве? Скоріше за все він з натхненням почне згадувати: щеня Рубі, робокар Полі, Лунтик, Нюша... Одним словом, назве персонажів зі своїх улюблених мультфільмів. Сучасні діти майже не знають героїв казок, тому що ... вони власне і казки майже не знають. Це не їхня провина. Ми, дорослі, просто-напросто забули стару мудрість про те, що «хоч брехня, та натяк впрок...» і практично не читаємо казки своїм малюкам. А навіщо вони взагалі потрібні дитині? Давайте розбиратися!
 
Дитині 1-3 роки
 
Казки для дітей цього віку мають дві важливі особливості. По-перше, вони мають простий, зрозумілий малюкові сюжет. По-друге, вони короткі. По-третє, містять велику кількість повторень однієї і тієї самої дії (колобок кілька разів співає свою пісеньку, багаторазово згадуються бажаючі витягнути ріпку тощо). Це дає дитині відчуття стабільності. Адже для нього реальне життя — це не поодинокі події, а ті, що повторюються день у день. Для найменших слухачів чудово підійдуть книжки-картонки з першими казками. Вони яскраві і цупкі — те, що потрібно для малюка!

Що можна почитати малюкові? 
 
- Книжки-картонки «Маленькі казки» 
- Книжки-картонки «В гостях у казки»
- Книжки-картонки «Улюблена казка»
- Книжки-картонки «Казки-домівочки»Дитині 3-4 роки
 
 Трохи старші дітлахи люблять казки про тварин. Маленькій людині тваринний світ зрозуміліше світу дорослих. Дитина сприймає звірів як подібних собі, ототожнює себе з ними. Дуже важливо, щоб в книгах було багато ілюстрацій. У цьому віці малюк розуміє зміст прочитаного саме через картинку, тому що у нього ще занадто маленький життєвий досвід і не розвинена уява.

Що ж почитати дитині в 3-4 роки?

 
- Серія «Англійська класика»
- Серія «Лагідні сторінки»
- Улюблені казкиДитині 4-6 років
 
Малюк підростає, і на зміну першим казкам приходять казки чарівні. У них найдивовижнішим чином переплітаються вигадані і реальні світи. Чарівна казка захоплює цікавим сюжетом, допомагає дитині краще зрозуміти світ і людські відносини, розібратися, «що таке добре і що таке погано», повірити в свої сили. У казці будь-яку ситуацію можна прожити уявно, приміряти на себе роль героя або лиходія, ще раз переконатися, що добро обов'язково переможе, а це означає — отримати позитивний життєвий настрій і впевненість в собі.

Що ж запропонувати маленькому вигадникові і фантазеру?

 
- Серія «Казки народів світу»
- Серія «Класика в ілюстраціях»
Давайте не будемо забувати, що казки — це чудова основа для розвитку. Слухаючи казки в маминому виконанні, малюк дізнається нове, переживає в процесі читання найрізноманітніші ситуації, в які потрапляють казкові герої. Крім того, у малюка краще розвивається мова, він запам'ятовує нові слова і їхнє значення. Гарні казки розвивають малюка не тільки розумово, а й емоційно. Дитина стає сміливішою разом із котиком, що відбив у лисиці півника, і радіє за Машу, яка обхитрила Ведмедя... Значення такого розвитку складно переоцінити. Все це формує у дитини базову довіру до світу — важливий елемент психологічного захисту в періоди майбутніх життєвих негараздів...


редакторка ВГ “Каскад” 
 
 
 
 

Подобається
1

Залишити відгук:


обновить
Оновити

Fields with (*) are required.

Ваш e-mail не будт опубліковано.