Каталог
Е-книги
Графік роботи:
з 9-00 до 21-00 (пн-пт), з 10-00 до 19-00 (сб)
з 9-00 до 21-00 (пн-пт), з 10-00 до 19-00 (сб)
Каталог
Е-книги
Новорічні казки
25.12.2021
Поради батькам

Наші діти так люблять казки! Але казки в мультфільмах і книжках — це одне. А ось у реальному житті вони зустрічаються не так уже й часто. А чому б не подарувати малюкові справжню казку, учасником якої стане не герой із мультика, а він сам! Тим більше, що настає найчарівніший час у році. Час, коли трапляються найнеймовірніші дива! Отже, відкриваємо власну книжку новорічних казок для найменших… 


•    Яке місце у квартирі під час новорічних свят найчарівніше? Звісно, те, де стоїть ялинка! І якщо це місце таке чарівне, то подарунки там можуть з'являтися не лише в новорічну ніч! Подаруйте малюкові справжні чари, щоб він щоранку, затамувавши подих, біг до ялинки. Придумайте якийсь ритуал. Може, щовечора ви залишатимете щось під ялинкою для мишки (або зайчика, їжачка, гнома, лісової феї), а вранці знаходитимете на цьому місці різні сюрпризи. Питання перше: що залишати? Можливо, щось зроблене дитиною? Малюнок, аплікація, фігурка з пластиліну, сніжинка? Питання друге: навіщо все це мишці, їжачку або гномові? Звісно, для того, щоб прикрасити свою лісову ялинку! Так малюкові буде вдвічі приємніше робити щось власноруч, а подарунки будуть цілком заслуженими. Що дитина знаходитиме під ялинкою? «Лісові» гостинці: горішки, зацукровані ягоди, фрукти… І не тільки. Можливо, квитки до цирку або лялькового театру на новорічну виставу. Або всілякі приємні дрібнички: флакончик мильних бульбашок, святкові наліпки, новорічну книжку… До речі, замовити чарівні новорічні книжки можна в нашому інтернет-магазині


•    Малюк може відшукати навіть запрошення від лісових жителів помилуватися лісовою ялинкою, на гілочках якої розвішано... Як ви думаєте, що саме? Ну звичайно, ті вироби, які дитина з такою старанністю майструвала всі новорічні свята. Лишень уявіть, як здивується ваша крихітка! Оце буде сюрприз так сюрприз! Підготувати його нескладно: дбайливо зберіть усі залишені вироби, прикріпіть до них ниточки і стрічки й потай від малюка прикрасьте невелику ялинку в сусідньому парку. А вже потім вирушайте туди на прогулянку. 


•    Можна вигадати якусь особливу фею. Наприклад, фею із хлопавки. В одній із хлопавок, яка вистрілила біля ялинки в новорічну ніч, опинилася маленька добра фея. І ось тепер вона живе десь у гіллі ялинки й робить усілякі сюрпризи для малюка. А ще разом з подарунками фея може залишати записки із завданнями — творчими, розвивальними, навчальними, виховними… Головне — не перестарайтеся й не перетворіть приємний і радісний ритуал на нудний обов'язок. Можна додати навчальний елемент, але нехай завдання від «феї» все одно будуть приємними й новорічними. Наприклад, порахувати на ялинці всі червоні кульки, знайти дві однакові іграшки. Або змайструвати годівницю для птахів і зліпити снігову бабу на прогулянці. 


•    А ще можна розповісти дитині, що ялинка ваша не проста, а чарівна. І щоранку на її гіллі з'являється якийсь подарунок. Але знайти його не так просто. І тепер кожен ранок у вашій родині починатиметься з азартних пошуків сюрпризу на ялинкових гілках. Буде добре, якщо цей сюрприз стосуватиметься не лише малюка, а й усієї родини! Для дитини це не лише забава. Це і тренування уваги та спостережливості, і участь у милому ритуалі, який об'єднуватиме всю сім'ю. Можна навіть змагання влаштовувати: хто першим знайде подарунок на ялинці.


•    Нехай щовечора ялинка запалюється не тому, що мама чи тато увімкнули в розетку вилку гірлянди, а за командою малюка. «Один, два, три! Ялинко, засвітись!!!» Мама неодмінно знайде спосіб непомітно увімкнути ялинку, щоб здивувати дитину. А може, ялинці, щоб вона засяяла, треба буде розповісти новорічний віршик або заспівати пісеньку? 


•    Створювати казку нескладно! Для цього не обов'язково бути чарівником, але треба дуже хотіти порадувати близьких людей. Адже, навіть повертаючись увечері додому, можна просто повідомляти дитині пошепки: «Знаєш, кого я зараз зустріла?.. Знаєш, що він мені передав для тебе?» І ось атмосфера таємниці вже створена — малюк з радістю та нетерпінням чекатиме на гостинці від зайчика чи мишки. Усі ці приклади зимових розваг — лише мала частина того, що можуть придумати батьки для свого малюка, аби наповнити його (та й своє) життя справжніми дивами. І кожному з нас цілком під силу написати власну книжку казок, щоб читати її й перечитувати, занурюючись у світлу магію, ім'я якій Дитинство…

 

Юлія Каспарова
 

Сподобалася стаття? Розкажіть друзям:
Поділитися: