У комплекті:
НУШ Словник синонімів та антонімів сучасної української мови. 5–11-й класи
Словник-довідник містить перелік найуживаніших слів, до яких дібрано синонімічні відповідники, що супроводжуються стислими тлумаченнями та стилістичними ремарками. В окремому реєстрі покажчика за абеткою розміщено всі синоніми словника із зазначенням назви синонімічного ряду.
Окремо подано антонімічні пари, проілюстроване вживання та особливості сполучуваності слів із протилежним значенням.
Відповідає вимогам нової редакції Українського правопису 2019 року.
Першу частину словника присвячено синонімам, а другу — антонімам. Цей словник покликаний допомогти викладачеві мови в організації занять, спрямованих на розвиток усного та писемного мовлення учнів старших класів, на підвищення їхньої стилістичної майстерності та загальної мовної культури. Робота з словником сприятиме:
- збагаченню активного запасу слів;
- формуванню навички добирати потрібний антонім або синонім до слова;
- розвиватиме здатність мислити і розуміти слово з усіма його семантичними відтінками.
Видання стане в пригоді учням середньої школи, учителям, а також усім, хто цікавиться вивченням рідної мови.
НУШ Словник труднощів сучасної української мови. 5–11-й класи
Чи знаєте ви, коли слід уживати слово вирізнятися, а коли — відрізнятися, коли — пригода, а коли — нагода? Чи завжди ви впевнені в написанні слів, що нерідко спричиняють труднощі не лише користувачам-практикам, а й досвідченим мовознавцям? Чи зможете ви швидко пояснити, чим різняться вагання й коливання, усмішка й посмішка, займати й обіймати, здібний і здатний? Переконатися у правильності відповідей вам допоможе цей словник.
Кожна словникова стаття починається з пари або трійки пояснюваних слів, поданих у початковій формі. У пояснюваних словах позначено наголос. Далі подано тлумачення слова і наведено приклади його вживання в реченні. Окрему увагу приділено термінам, про які слід пам’ятати, коли працюєте з науковими текстами.
У книзі запропоновано найновіші рекомендації знаних стилістів української мови щодо слово- і терміновживання, словотворення, перекладу.
Для вчителів української мови та літератури. Видання також стане у пригоді учням середньої школи, а також тим, хто прагне пізнати тонкощі правильного вживання українського слова.
Словник відповідає вимогам нової редакції Українського правопису 2019 року.
НУШ Словник фразеологізмів та сталих виразів сучасної української мови. 5-11 класи. За новим українським правописом
Словник тлумачить значення найбільш уживаних фразеологізмів та ілюструє їх цитатами з художньої й публіцистичної літератури, зокрема крилатими виразами, українськими ідіомами, стійкими народними порівняннями, латинськими афоризмами тощо. Відповідає вимогам нової редакції «Українського правопису» 2019 року.
У Словнику подано значення фразеологічних зворотів, описано їхнє реальне функціонування, граматичну й стилістичну характеристику, наведено синонімічні вислови. Автори поставили собі за мету запропонувати читачеві найуживаніші вирази української мови. Адже правильність — не єдина риса добірної мови, яка має ще бути виразною та експресивно багатою.
Цей Словник пропоновано широкому загалу читачів і, передусім, учнів. Саме цим і зумовлені певні обмеження у доборі фразеологізмів та їхніх форм. Дбаючи про раціональний спосіб розміщення виразів та зручність користування Словником, автори обрали принцип подачі фразеологізмів за абеткою.
Видання стане у пригоді учням середньої школи, учителям, а також усім, хто цікавиться вивченням рідної мови.