(057) 727 70 90
(067) 546-53-73
(066) 332-97-99
(073) 442-39-26
(097) 053-26-73 
з 8-30 до 21-00 (пн-пт)
Зателефонуйте мені
Укр.Рус.
Змінити мову сайту
Basket
0

Наталія Коваль: "Обираємо книжку-розглядалку для осіннього вечора"

Опубліковано 07 Жовтня, 2016
Наталія Коваль: "Обираємо книжку-розглядалку для осіннього вечора"
Продовжуємо дізнаватися цікаве про книжкові осінні вечори. Перший вечір у нас був малювальний. Отже, другий вечір – розглядальний.
 
Чи знаєте ви, що читати можна не лише текст, а й малюнки? І діточки це вміють робити краще, ніж ми, дорослі. Читання малюнків, або книжки-розглядалки, дуже добре розвивають мовлення. Аякже інакше, коли потрібно називати, що намальовано, розказувати про нього, яке воно і для чого в житті потрібне. О, бачите, нова цікавинка – крім розвитку мовлення ваш малюк отримує й досвід пізнання навколишнього світу. Приміром, розглядаєте ви у книжці спеціальну будівельну техніку, або лісозбиральну. (Чесно кажучи, якби не мій син, я б досі не знала, скільки тієї техніки різної є.)  Називаєте машини – іноді у книжках є коротенькі підписи - розказуєте, що та чи інша машина вміє робити тощо. А потім, гуляючи містом, як ось у мене було, ваша дитина побачить знайомий об’єкт і задоволено! вигукне: «Мамо, це ж маніпулятор! Він може пересувати вантажі он тими залізними кліщами». Це мій малюк розказував у 3 роки. Дитині дуже подобається бачити у світі те, про що вона дізналася у книжці. Або бачити у книжці те, що її зацікавило у світі. Тож, вперед, до книжок-розглядалок.
 

Якщо вам до 3 років – ось ваш розглядальний «портфель».Книжки на картоні серії «Знайди і покажи». Зараз такий вид книжок дуже популярний. Ви пропонуєте дитині знайти певні зображення на малюнку й показати їх. Крім вивчення нових назв, вміння асоціювати назву і зображення, у дитини ще розвивається увага, адже малюнок треба відшукати серед багатьох інших.  Книжки невеликого формату. Якщо ви йдете кудись, де може бути черга, або більше 20 хвилин їдете у авто – беріть їх з собою, не прогадаєте.

     

Назва книжечок вже говорить за себе. У цих словничках підібраний набір слів, які легко зрозуміє малюк і вмітиме використовувати у мовленні. А ще тут є віконця, такий прийом перетворює ваше читання на гру «хованки-відгадайки», під час якої ви непомітно вивчатимете нові слова, якщо вони вам зустрілися.
 

 
Якщо вам більше 3-х років, вже можна братися за серйозні книги ))) Наприклад, дитячий тлумачний словник. Непогано, коли дитина не лише називає, а й може пояснити значення. Такий словник це радше книга, до якої час від часу потрібно звертатися. Ось декілька ігор, які можна використовувати, читаючи словник:
1. Ви описуєте значення – дитина показує малюнок  і називає слово.
2. Ви називаєте слово – дитина описує значення.
3. Обираєте будь-яке слово з теми і складаєте речення – малюнки вам допоможуть. Речення мають бути прості, з 2-3-х слів, не більше.
4. Називаєте слово-дію, або ознаку – дитина продовжує словом-назвою. Наприклад, стрибає – коник, хлопчик, м’ячик тощо.
 

 
Це альтернатива книгам – розглядальні плакати, які можна доповнити наліпками, що додаються до набору. Дитячі кімнати іноді потребують якоїсь «прикраси», якщо раптово щось сталося із шпалерами ))) Такі плакати стануть у пригоді. А ще це чудове колективне дозвілля. Якщо до вашої дитини завітали друзі і хотілося б їх зайняти чимось корисним  - навчальний плакат-розглядайка саме те. Теми досить різні.
 

 
Нарешті наші улюбленці – усесвітньо відомі книги Річарда Скаррі. У нашій сім’ї вони одні з улюблених. Знаєте, ще ні разу не прочитала їх повністю. Тільки-но їх відкриваємо, зразу Богданко починає задавати 100 запитань «а що це?», «а чому?», або сам розказує «що» і «чому». У нас є улюблені розвороти, які ми переглядали вже надцять разів і впевнена, ще переглядатимемо. До речі, у видавництві «Ранок» скоро вийде нова книга цього чудового дитячого художника й автора. Ми чекаємо із нетерпінням ))
 
        
 
Великий плюс усіх розглядальних книжок – вони зовсім не набридають. Адже кожного разу бачиш на малюнку щось таке, чого раніше не помічав. І кожного разу є привід для дискусій і цікавої розмови. Читання може бути дуже різним, головне, щоб приносило вам задоволення!
Гарних розглядальних вечорів!