(057) 727 70 90
(067) 546-53-73
(066) 332-97-99
(073) 442-39-26
(097) 053-26-73 
з 8-30 до 21-00 (пн-сб)
Зателефонуйте мені
Укр.Рус.
Змінити мову сайту
Basket
0

Нова якість дошкільної освіти– тема наради в МОНУ: діалог з методистами та видавцями

Опубліковано 31 Жовтня, 2016
Нова якість дошкільної освіти– тема наради в МОНУ:  діалог з методистами та видавцями
26  жовтня 2016 року в Міністерстві освіти і науки України відбулась нарада провідних спеціалістів МОНУ та ІМЗО з методистами дошкільного сектору обласних ІППО та видавцями, де було обговорено  підсумки 2016 року та сплановано освітні заходи на 2017 рік.

Участь у заході взяли начальник відділу дошкільної освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Тамара Панасюк, начальник відділу дошкільного розвитку Інституту модернізації змісту освіти Олена Низковська, представники видавництв «Ранок», «Генеза», «Мандрівець», «МЦФЕР-Україна». Видавництво «Ранок» представляли провідний редактор дошкільної літератури Ірина Ткаченко та бренд-менеджер секторів дошкільної і початкової освіти Майя Сушкова.

Під час наради обговорено найбільш актуальні питання року. Заплановано проведення спільних фестивалів, семінарів і вебінарів з інклюзивної освіти, ігрової діяльності, вивчення іноземних мов у дошкільному віці. Погодилися, що необхідні до проведення конференції щодо обговорення оновлення змісту дошкільної освіти та спрощення Базового компоненту. Будуть проведені естафети « Інновації в дошкільній освіті», всеукраїнські заходи для батьків.

Видавництво "Ранок" багато років плідно працює на ниві дошкільної літератури, допомагає освітянам у роботі як методичними посібниками, робочими зошитами, так і наочністю, які були презентовані під час виставки . Значна більшість літератури має схвалення комісії дошкільної педагогіки і психології Науково-методичної ради з питань освіти Міністертсва освіти і науки України.

Автори одного з таких посібників провели майстер-клас з організації та проведення занять з шахової гри з дітьми дошкільного віку  минулого місяця під час святкування Дня дошкілля, яке відбулося у Київському Палаці дітей та юнацтва,27 вересня.

Олександр Васильович Вінниченко та Галина Миколаївна Дерипаско - автори навчально-методичного комплекту "Шахова абетка", який складається з робочого зошита дитини та докладних методичних рекомендацій для дорослого.

Олександр Васильович Вінниченко, окрім того, що є визнаним спеціалістом у шаховому світі (кандидат у майстри спорту з шахів, майстер FIDE (диплом І ступеню) Міжнародної шахової федерації (2009), суддя національної категорії федерації шахів України (2008)), також має достатньо великий стаж роботи з дітьми - 23 роки. Олександр Васильович розповів про свій досвід організації та проведення занять з дітьми раннього, середнього та молодшого дошкільного віку. "Ми не маємо на меті виховувати чемпіонів, наша задача - підготувати дітей до свідомого прийняття рішень у житті" - підсумував Вінниченко.

Галина Миколаївна Дерипаско - автор віршиків у зошиті "Шахова абетка" та казок у методичному посібнику, а також мама двох юних шахістів - вихованців гуртка свого співавтора - Олександра Васильовича. Вона поділилася секретами психологічної підтримки юних шахістів.