Каталог товарів
Графік роботи:
з 8-30 до 21-00 (пн-сб)
«Ранок» разом з МОНУ у Закарпатті
18.10.2016
Восени видавництво «Ранок» було запрошено Міністерством освіти і науки України на Всеукраїнський навчально-методичний семінар методистів іноземних мов обласних (міських) інститутів післядипломної педагогічної освіти «Іноземна мова як життєве вміння», що відбувся в м. Берегово Закарпатської області (21–23.09.2016 р).

Місце проведення було обране невипадково – саме тут знаходиться Берегівська ЗОШ І – ІІІ ст. № 5 з поглибленим вивченням англійської мови, вчитель якої став переможцем ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016». Всі бажаючі могли впевнитися, що недарма перемогу віддали саме цьому вчителю – Віолетта Македон підготувала відкритий урок з англійської мови для учасників семінару, і всі присутні визнали, що урок був проведений на високому рівні. Під час рефлексії над уроком методисти з усієї України оцінили його як урок нової української школи нового українського вчителя. Секретар Українського відділення Міжнародної асоціації учителів англійської мови як іноземної Олександр Шаленко зробив детальний аналіз виступу всіх учасників Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016», зупинився на позитивних моментах їхньої роботи та помилках, яких припускалися конкурсанти під час проведення уроків. Свій виступ доповідач підкріпив відеоматеріалами.

Робота учасників семінару продовжилася в секціях з англійської, німецької та французької мов. У роботі секцій взяли участь методисти різних компаній, представництв та видавництв, які ознайомили присутніх з новітніми онлайн-ресурсами, стандартами та методами навчання, застосуванням їх у роботі. Видавництво «Ранок» представило підручники і навчально-методичні комплекти до них серій Dive into English (Буренко В.М.), Deutsch lernen ist super!” (Сотникова С.І., Гоголєва Г.В.), H@llo, Freunde!” (Сотникова С.І.) для 8 класів, які були схвалені експертною комісією на Всеукраїнському конкурсі 2016 р. та отримали підтримку вчителів через свою сучасність, європейський контент, демократичні ціни, безкоштовні інтерактивні електронні додатки до всіх конкурсних підручників на сайті interactive.ranok.com.ua (онлайн-тести, додаткові завдання для перевірки лексики й граматики, вікторини, ігри). Також увагу присутніх було акцентовано на методичних рекомендаціях МОНУ, НАПН щодо організації навчально-виховного процесу у поточному навчальному році («Ранок»), проведенні державної підсумкової атестації ДПА 2017 з англійської та німецької мов для учнів 9, 11 класів загальноосвітніх та спеціалізованих навчальних закладів («Ранок») та розробці рамки безперервного фахового розвитку вчителів іноземної мови (Британська Рада).

Головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Оксана Коваленко наголосила на особливостях змісту та шляхах реформування іншомовної освіти в Україні.  

Менеджер проектів Британської Ради в Україні Вікторія Іваніщева наголосила на необхідності дотримання показників фахової майстерності вчителів іноземної мови, а консультант Екзаменаційного департаменту Кембриджського університету в Україні Дарина Сіжук розповіла про нову українську школу, про її завдання, виклики для вчителя іноземної мови. Валерій Редько, канд. пед. наук, доцент, завідувач відділу навчання іноземних мов Національної академії педагогічних наук України, детально розглянув компетентнісно зорієнтований зміст навчання іноземних мов у сучасних загальноосвітніх навчальних закладах, а також привернув загальну увагу до проблеми термінологічних розбіжностей у ключових поняттях сучасної педагогіки й методології.

Робота Всеукраїнського навчально-методичного семінару завершилася круглим столом й обговоренням проблемних питань та стратегій Міністерства освіти і науки України щодо розвитку іншомовної освіти.

  
 
Сподобалася стаття? Розкажіть друзям:
Поділитися: