Каталог товарів
Графік роботи:
з 8-30 до 21-00 (пн-сб)
Як і яку школу краще обрати для дитини в Харкові
26.04.2019
Вибір школи гостро стоїть перед батьками майбутніх першокласників і не тільки: часто батьків або самих дітей не влаштовує той заклад, в якому вони провчилися рік або кілька років.
 
Моя дочка закінчує другий клас, за ці два роки ми змінили одну приватну школу на іншу. Серед наших друзів багато тих, чиї діти навчаються у звичайних загальноосвітніх школах або ліцеях, і вони задоволені. Є знайомі, діти яких на домашньому навчанні, так звані хоумскулери. Кожна сім'я унікальна і, звичайно ж, для різних дітей і сімей вибір школи буде здійснюватися за своїми критеріями. Поговоримо про особливості різних шкіл.
 

 
Серед державних навчальних закладів є загальноосвітні школи та ліцеї, гімназії, спрямовані на поглиблене вивчення тих чи інших дисциплін. Батьки, які прагнуть, щоб їхня дитина з першого класу отримувала більш ґрунтовні знання, вибирають ліцей або гімназію. В цьому випадку дуже рекомендую дивитися і на саму дитину: якщо вона досить усидлива для свого віку і добре сприймає нові знання, то можна пробувати віддати її в ліцей з першого класу.
 
Деякі батьки не хочуть з молодшої школи навантажувати дитину, щоб продовжити їй дитинство. Вони віддають дітей в звичайну школу неподалік від будинку. В цьому є свій резон: діти раніше стають самостійними, можуть самі ходити в школу; як правило, в класі вчаться їхні знайомі з двору або дитячого садка, тобто перехід в школу в цьому випадку більш комфортний для дитини.
 
 
Домашнє навчання дуже підходить сім'ям, які подорожують круглий рік або дорослі працюють сезонно в інших країнах, а дітей не хочуть залишати. Для хоумскулерів існують спеціальні платформи в інтернеті, на яких можна вивчати предмети, також можна займатися з репетиторами по скайпу. Такий тип навчання, звичайно ж, комфортний для дитини, але і вимагає самодисципліни, а також наявності вільного часу, педагогічних навичок і терпіння від батьків.
 
Є й хороший вибір приватних шкіл в нашому місті. Наша сім'я спочатку була налаштована виключно на приватну школу, тому що наша дитина погано сприймала сад, а приватна школа в першу чергу асоціюється емоційним комфортом. Але не факт, що обрана школа вас влаштує, як було з нами. На що слід звертати увагу?
 
 
По-перше, на наявність ліцензії від Міністерства освіти. Не соромтеся просити адміністрацію показати документи. Для чого це потрібно? Якщо ліцензії у закладу немає, то ваша дитина не отримає документи про те, що вона навчалася! Наприклад, школа Монтессорі не має ліцензії, про що нас відразу ж попередили. І якщо ви вибираєте навчання в такого типу школах, то дитину потрібно прикріпити до іншої школи з ліцензією і оформити дистанційне навчання (така практика поширена в «Школі Ранок», гімназії «Очаг»).
 
По-друге, звертайте увагу на максимальну кількість дітей в класі. Звичайно, в приватних школах класи не такі переповнені, як в державних, але існують розбіжності. Наприклад, в «Школі Ранок» в класах навчаються до 15 дітей, а в «Професіоналі» або «Очаге» - до 20-ти.
 

 
По-третє, якщо ви обираєте порівняно молоду школу, звертайте увагу на особистість її засновника, його досвід в інших сферах діяльності. Звичайно, більше довіри викликають ті, хто вже мають успішний бізнес, безпосередньо пов'язаний з освітою дітей.
 
По-четверте, цікавтеся педагогічним складом. Якщо він переважно складається зі студентів і випускниць педінституту, задумайтеся над якістю освіти в цій школі. У «Школі Ранок», наприклад, директор є сертифікованим викладачем англійської мови, команда педагогів - це методисти, професіонали з досвідом роботи, але в той же час не застрягли в старій системі освіти.
 
 
Звісно ж, поцікавтеся програмою навчання, якщо вам важливий не тільки комфорт дитини, а й якість освіти. Відвідайте «дні відкритих дверей», які зазвичай влаштовують навесні, подивіться на ремонт, технічне оснащення класів, адже, як правило, вибираючи приватну школу, батьки орієнтовані, крім емоційного комфорту і ненасильницької педагогіки, на сучасні підходи в навчанні (STEM-освіту, навички програмування, вільне володіння декількома іноземними мовами).
 
Бажаємо вам зробити найсприятливіший вибір для вашої дитини!

Джерело
Сподобалася стаття? Розкажіть друзям:
Поділитися: