(057) 727 70 90
(067) 546-53-73
(066) 332-97-99
(073) 442-39-26
(097) 053-26-73 
з 8-30 до 21-00 (пн-сб)
Зателефонуйте мені
Укр.Рус.
Змінити мову сайту
Basket
0

Збірка «Старовинні українські казки» стала кращою антологією для дітей

Опубліковано 01 Березня, 2016
Збірка «Старовинні українські казки» стала кращою антологією для дітей
Книга «Старовинні українські казки»  стала переможницею премії «Глиняний Кіт – 2015» у номінації «За найкращу антологію для дітей».  У книзі зібрані казки про життєву мудрість та кмітливість українського народу, що «народилися» та були записані видатними етнографами XІX – початку ХХ століття на Слобожанщині. 
 
Як виникла ідея випустити збірку «Старовинні українські казки»
Протягом останнього сторіччя в Харкові не було здійснено жодного наукового видання українських народних казок. Казкові публікації – переважно популярні видання із традиційним набором текстів, що складається в основному з літературних обробок Б. Грінченка та обмеженої кількості творів із класичних збірників ХІХ ст. Значна частина того надбання, що було зібране за XIX – XX століття на Слобожанщині, так і залишається в рукописах. Інші твори представлені в періодичних виданнях і збірках, які вже стали бібліографічними раритетами. 
 

Про слобожанський фольклор 
Насправді збирання та вивчення фольклорної спадщини Слобідської України – це окрема історія, особливо це стосується жанру народної прози, яким є казка. Достатньо згадати, що один із небагатьох записів казок XVIII століття було здійснено саме на Слобожанщині, а точніше в Харкові. Саме в Харкові першим з українських фольклористів Ізмаїл Срезневський підготував до публікації народні казки. Перше українське видання, яке містило два фольклорні твори цього жанру, також з’явилося в Харкові, що стало можливим завдяки зусиллям Миколи Костомарова та Івана Бецького. На Слобожанщині працювало багато відомих збирачів та дослідників фольклору. 
 

Чим вирізняється саме ця збірка
Даний проект є дійсно визначним для українського казкознавства. Книга укладена фольклористом та кандидатом філологічних наук, тому вирізняється науковістю, яка представлена довідкою у вступному слові, примітками з територіально-паспортними покажчиками і поясненнями про адаптацію текстів до норм сучасного українського правопису. Збірка має значну естетичну цінність, тексти супроводжуються ілюстраціями художника Варавіна С.В., що неперевершено втілюють вдачу та характер героїв, передають автентичність оповідей. А ще від її читання отримуєш колосальне задоволення!
 

Довідка про укладача Кухаренко О.О:
Кухаренко Олександр Олексійович
Кандидат філологічних наук, доцент кафедри телерепортерської майстерності, докторант ХДАК.
2009 року захистив дисертацію «Казки Слобожанщини: від перших фіксацій до публікацій ХІХ — початку ХХ ст. (Історія та критика текстів)».
Понад 20 років займається журналістикою преси й телебачення. Працював керівником телестудії «Веста ТБ», головним редактором щотижневика «Арт-Мозаїка», співпрацює з регіональними та загальнонаціональними ЗМІ.
15 років працює викладачем; викладає телевізійну журналістику, сценарну майстерність спочатку в Харківському національному університеті імені В. Каразіна, зараз — у Харківській державній академії культури.
У видавничій справі, завдяки співпраці з видавництвом «Ранок», було видано кілька книг, серед яких «Олімпійські ігри», «Динозаври», «Народна казка Слобожанщини» та ін.