(057) 727 70 90
(067) 546-53-73
(066) 332-97-99
(073) 442-39-26
(097) 053-26-73 
з 8-30 до 21-00 (пн-пт)
Зателефонуйте мені
Укр.Рус.
Змінити мову сайту
Basket
0

Бібліокараван 2019 у Харкові - місце воз’єднання бібліотекарів, видавців, авторів та читачів

Опубліковано 14 Червня, 2019
Бібліокараван 2019 у Харкові - місце воз’єднання бібліотекарів, видавців, авторів та читачів
13 червня в Харківській обласній бібілотеці для юнацтва пройшов перший день Всеукраїнського молодіжного бібліокаравану “Читай, юність”. Мета зустрічі - об’єднати міста України навколо популяризації читання та підвищити зацікавлення дітей та підлітків - бібліотеками.
 
Зустріч почалась із невеличкого стендап-виступу бібіліотекарів, в якому вони ділилися кращими практиками з популяризації читання. Так, наприклад, деякі біблотеки вже протягом певного часу практикують книжковий спіддейтінг у своїх бібліотеках. Це такий вид спілкування, під час якого усі учасники розбиваються на пари, і кожна пара має кілька хвилин на бесіду. Під час бесіди кожен з учасників намагається зацікавити іншого своєю улюбленою книгою. Коли ж час спливає, учасники міняються парами.
  
До бібліокаравану приєдналися представники провідних українських видавництв та поділилися своїми лайфхаками заохочення дітей, підлітків та дорослих до читання. Так, наприклад, проект-менеджер видавництва “Академія”  рекомендувала спілкуватися з підлітками їхньою мовою і проводити бібліотечні заходи “загорнуті” у сучасну оболонку. Генеральний директор видавництва “Фоліо” поділився досвідом, як долучати постійних читачів до бібліотек, використовуючи для цього активність сучасних авторів.

 


 

Наше видавництво “Ранок” запропонувало зруйнувати стереотипи, які склалися навколо бібліотечної структури, а саме -  бібліотека - це нудно, все можна знайти в інтернеті, молодь - не читає. Євгеній Олександров (керівник корпоративних продажів) запропонував бібліотекарям певний чек-ліст із порадами, які приведуть до позитивної трансформації бібліотек. Багато із бібліотекарів вже на шляху змін  і втілюють свої ідеї на базі бібліотек.
 

XXI століття - століття технологій, трансформацій та змін. На нашу думку, у майбутньому  бібліотеки стануть лабораторією для сучасного книжкового життя, а бібліотекарі - спеціалістами з опрацювання та спрямування інформаціїних потоків, а видавці, читачі і автори мають підтримувати їхні  ініціативи.