(057) 727 70 90
(067) 546-53-73
(066) 332-97-99
(073) 442-39-26
(097) 053-26-73 
з 8-30 до 21-00 (пн-сб)
Зателефонуйте мені
Укр.Рус.
Змінити мову сайту
Basket
0

Коли країна не читає – у цьому винні самі видавці

Опубліковано 25 Вересня, 2018
Коли країна не читає – у цьому винні самі видавці
На цьогорічному ювілейному 25 Форумі видавців тільки ледачий не говорив про проблеми книжкової галузі. Видавці майже в унісон стогнуть про брак обігових коштів, відсутність профільного роздробу, єдиного каталогу books in print, професійних досліджень книжкового ринку, прозорих бібліотечних закупівель, державної підтримки і, врешті-решт, про зменшення читацького попиту.

З яких причин покупців менше, ніж зазвичай? Хто винен? Економічна ситуація? Відсутність державної підтримки? Ні, винні ми, видавці, які багато років чекали на зовнішню допомогу від урядовців.
 
Нинішній президент Львівського Форуму видавців Олександра Коваль зробила чи не найкраще книжкове свято за 25 років існування Форуму. Купа селебріті, зустрічі з письменниками, круглі столи, дискусії, презентації. Більше ніж 800 подій за 5 днів. Це неймовірний результат.
 
Але середній чек зменшився майже на всіх ятках: покупців усе менше.
 
Порівняємо книжковий ринок з іншою, дотичною галуззю. Є багато приводів подарувати квіти: Перше вересня, день народження, Восьме березня (хоч це і свято імені Клари Цеткін, квіткарям байдуже, адже троянди і тюльпани цього дня розкуповуються добре)… А до того – день Святого Валентина, екзамени у школі. Навіть похід на кладовище не обходиться без квітів.
 
Виникає питання: чи достатньо ми, видавці, робимо для промоції читання в Україні? Чи існує в нашій країні традиція дарувати книги? Коли йдемо на день народження, чи завжди ми несемо книгу в подарунок? Чи багато видавців приходять до шкіл, щоб розповісти дітям про сучасні видання?

Читайте повність статтю Віктора круглова, генеральний директор видавництва "Ранок".