(057) 727 70 90
(067) 546-53-73
(066) 332-97-99
(073) 442-39-26
(097) 053-26-73 
з 8-30 до 21-00 (пн-сб)
Зателефонуйте мені
Укр.Рус.
Змінити мову сайту
Basket
0

Створюємо навчальні посібники разом з учителями

Опубліковано 03 Квiтня, 2015
Створюємо навчальні посібники разом з учителями
Створюємо навчальні посібники разом з учителями:
обговорення комплекту навчальних плакатів у форматі фокус-групи

 
Майже рік тому у видавництві «Ранок» вийшов друком комплект навчальних плакатів з математики для 5 класу. Зараз готується такий комплект для 6 класу. І ми замислилися: а чи достатньо вчителі інформовані про цей комплект; які, на їхній погляд, недоліки комлекту; чи вистачає навчального матеріалу; чи оптимальним є співвідношення «ціна — якість»? Як дізнатися думку вчителів з цього приводу? І ми вирішили запросити вчителів математики до фокус-групи, на обговорення якої винести всі ці питання.

1 квітня 2015 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулося засідання фокус-групи «Реалізація принципу наочності у навчально-виховному процесі сучасного загальноосвітнього закладу». У роботі фокус-групи взяли участь кваліфіковані вчителі математики м. Києва під керівництвом міського методиста з математики Олени Андріївни Олексюк.

Засідання тривало близько 2,5 годин. У процесі роботи було проаналізовано «Комплект навчальних плакатів. Математика. 5 клас» серії «Наочність нового покоління». Комплект плакатів з математики містить: 15 плакатів, які наочно висвітлюють базові математичні поняття, алгоритми виконання арифметичних дій, приклади за основними темами курсу 5 класу; диск із презентаціями у форматі PowerPoint і електронною версією плакатів Prezi.exe; методичні рекомендації щодо використання плакатів.
Вже після перших 15 хвилин роботи над плакатами для 5 класу вчителі запитували про вартість і де їх можна придбати. А це свідчить про те, що потрібно більше уваги приділяти презентації наших видань, збиратись у фокус-групи, залучати вчителів до творчого процесу створення та вдосконалення навчальних посібників.

З великим захопленням вчителі математики переглянули навчальні плакати в електронній версії Prezi.exe та презентації у форматі PowerPoint. Сподобалось, що презентації доповнені прикладами завдань для опрацювання і закріплення знань. Також відзначено, що методичні рекомендації до комплекту плакатів стануть у пригоді під час підготовки до уроку.
Було висунуто пропозицію розділити диски та плакати, адже електронна версія є самодостатнім продуктом, але потім дійшли згоди, що для багатьох вчителів саме комплект стане незамінним помічником у кабінеті математики.
Особливо було активним обговорення навчальних плакатів для 6 класу. Кожен учитель вносив свої пропозиції щодо їх поліпшення. І було приємно спостерігати, як вони один одному доводили, неначе складну теорему, що було б кращим для їхнього учня.
Після закінчення роботи учителям математики було вручено сертифікати учасника фокус-групи. Усі з гарним настроєм (хоча засідання тривало 2,5 години) взяли участь у фотосесії.

Сподіваємось, що така форма співпраці у форматі фокус-груп сподобалася вчителям, адже вони виявили бажання прийняти участь у роботі наступної фокус-групи.
 
Ірина Хован, бренд-менеджер напряму «Фізика. Математика. Інформатика» видавництва «Ранок»