Що за предмет логіка та що дає вивчення цього предмета людині? Кожному людському індивідууму характерна розумова діяльність. Для того, щоб ідеалізовано міркувати, висловлювати свої думки настільки точно, щоб співрозмовник легко міг зрозуміти, що саме намагається сказати співбесідник, люди використовують логіку. По суті, логіка – це інструмент для розуміння один одного. Коли способи міркування людини хочеться довести до «ідеалу», саме тут і підключається логіка. Це дешо абстрактна наука про закони, форми (не зміст) та прийоми когнітивної інтелектуальної діяльності людини.

Цікавим є той факт, що логіка спочатку не вважалася окремою наукою. Вона розглядалася як частина філософії, а також її не уявляли поза зв'язкою із риторикою. Це цілком логічно (вибачте за каламбур), тому що неможливо досконало володіти ораторським мистецтвом маючи при цьому безладну мову без красномовства, граматики та стилістичних правил.

Логіка розвивалася у кілька етапів. Формальну логіку приписують ще Арістотелю, який у 384-322 роках до нашої ери запровадив основні форми абстрактного мислення. У 1642-1716 роках німецький вчений і філософ Лейбніц почав намагатися обчислювати логічно. А в 1815-1864 роках англійський математик Буль зробив внесок у математичну логіку, для якої ввів алфавіт, орфографію та граматику. Цікавий факт, що логіка – це не тільки про мову, та ж математична логіка застосовується в «побудові» комп'ютерів.

То ж навіщо потрібна логіка сучасній людині? Для кожної людини дуже важливою є соціалізація. Не секрет, що людина, яка вміє «красиво», добре говорити і має здоровий глузд, має в суспільстві набагато вигіднішу вагому позицію, вона може вести за собою, вміє переконувати коректно, та й загалом, її вкрай приємно слухати.

Яку друковану продукцію пропонує наш сайт ranok.com.ua?

  1. Видавництво «Основа» пропонує навчання логіці із сім'єю ДЗУМ. Оптимально для дітей віком від 5 років. Навчання базуються на принципі того, що дитина з розвиненим логічним мисленням вирізняється з-поміж інших, оскільки вона легко навчається, знаходить різні шляхи вирішення завдань та вміє обґрунтувати свою думку. У пропонованих виданнях потрібно буде зіставляти предмети за кольором, розміром, матеріалом, сортувати предмети за призначенням, їх характеристиками, проходити лабіринти, шукати закономірності, розшифровувати закодовану інформацію і таке інше.
  2. Робочі зошити про логіку. Містять цікаві завдання, рекомендації для вчителів та батьків, відповіді та вирішення завдань.
  3. Зошити для додаткових завдань. У зошитах дана система завдань з логічним навантаженням до певних тем чинної державної програми з математики, української мови та природознавства. Є варіант у PDF-форматі.
  4. Розробка занять. Є незамінними посібниками щодо ведення сучасних уроків. Містить навчально-методичний комплект: вправи на розвиток логічного мислення, інформаційно насичені завдання та цікаві ігри. Вони потрібні для того, щоби стимулювати когнітивну діяльність школярів, а також навчити творчо підходити до вирішення життєвих ситуацій. Практична логіка запроваджується вже з 1 класу.

Де можна підібрати посібники з логіки та на кого вони розраховані?

Наша література потрібна для вчителів, методистів, керівників математичних гуртків та факультативів, студентів вищих педагогічних навчальних закладів, а також, звичайно, для учнів. На сайті ranok.com.ua представлений широкий асортимент друкованої продукції для вивчення та викладання логіки. Раді допомогти навчити і навчитися ясно висловлювати свої думки шляхом спілкування, бути більш гнучкими та розширювати свої когнітивні здібності.