Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі...
Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім...
Книги про АТО ось уже більш як сім років залишаються на часі, адже висвітлюють питання актуальної гостросоціальної тематики й окреслюють тенденції сучасного політичного стану в Україні. Ці твори не лише документують те, що відбувається зовсім поруч, пліч-о-пліч із кожним із нас, а й несуть у собі нескінченний біль і загальнолюдську трагедію. Адже війна — це не тільки про територію, географічні кордони, економіко-політичну складову, а насамперед про людське горе.
Одну з розповідей про війну на Донбасі можна знайти на сторінках роману «Інтернат» відомого українського письменника Сергія Жадана. Головний герой твору — Паша, учитель в одній зі шкіл на Сході, який веде, здавалося б, цілком звичайне життя: від дверей вчительської до порогу спальні, і так щодня. Проте одного разу в його буденність уривається війна. Спершу він намагається її ігнорувати, бути осторонь, та вона рвучко і шквально перевертає весь його світ.
Книги про життєві цінності допомагають нам не лише бути спостерігачами того, як ламаються та зшиваються наново чиїсь долі. Ці історії безпосередньо занурюють кожного з нас у вир чужого життя й дають змогу відчути новий досвід, немовби на власній шкірі. Перед головним героєм «Інтернату» постане надважливе питання: чию сторону на війні обрати? І поки Паша намагатиметься знайти для себе відповідь, він усвідомить, що питань перед ним насправді ще безліч. І вирішуватиме читач їх разом із ним.
УВАГА! Електронні видання захищені від редагування і копіювання матеріалів.