Хрестоматії

Хрестоматії: лише головне й систематизоване

Сучасний освітній процес передбачає чималу кількість навчальних посібників, що вдало його доповнюють та надають всебічний і широкий спектр знань кожному учневі. Гідне місце серед посібників займають хрестоматії. Адже вони систематизують та узагальнюють знання з різних предметів, дозволяють виокремлювати найсуттєвіше.

Хрестоматії для дітей молодшого віку вчать читати, лічити, дізнаватися «цікавинки» про навколишній світ, пізнавати музичну грамоту. Таку ж функцію виконують і звичайні підручники, але на хрестоматії покладене вивчення матеріалів з точки зору структури.

Від минулого до сьогодення

У четвертому столітті нашої ери античний граматик Еладій склав збірку уривків з творів грецьких письменників. Згодом цю роботу вперше назвали хрестоматією. Відтоді пройшло 1,5 тисячі років, хрестоматії набули суттєвого значення в житті людини, й досі мають попит у людей різних професій, різного віку та статусу.

Інтернет-магазин «Ранок» пропонує чималу кількість хрестоматій своїм клієнтам, видання стануть незамінними «помічниками» при вивченні будь-якого предмету учнями та студентами.

Якими бувають хрестоматії?

Сьогодні цільове призначення хрестоматій – виключно навчальне, це видання, які є незамінними для учнівства, студентства та педагогічного складу. Вони сприяють глибинному вивченню матеріалів.

В перекладі з грецької мови слово «хрестоматія» можна умовно розділити на «корисне» та «вивчаю».

Хрестоматії умовно можна поділити на

  • тематичний збірник текстів та уривків з них, такі посібники призначені для пізнавальних та навчальних процесів,
  • видання, що складаються з систематизованих документів (мемуари, історичні, літературно-художні документи, музичні твори), що необхідні для певної дисципліни й мають відповідний гриф.

Не останню роль у визначенні типу хрестоматії відіграє принцип її укладання.

  1. У хрестоматіях історико-літературного характеру фрагменти творів збираються за хронологією, у виданні міститься характеристика творчості та біографія автора – відомості про епоху, про творчість, життя письменників, аналіз їхніх творів).
  2. Хрестоматії тематичного спрямування.
  3. Ідейно-художні хрестоматії характеризуються на спільному аспекті, наприклад, регіональному чи належність до певного періоду, містять невеликі критико-біографічні довідки про кожного автора.

Але серед всього загалу видів хрестоматій особливе місце займають видання для найменших читачів. Адже вони мають на меті привчити малечу систематично здобувати знання у цікавій формі.

Надзвичайно корисною для малечі стане серія хрестоматій «Читаємо в класі та вдома» для різних вікових груп. Видання створені з урахуванням вимог навчальних програм до організації позакласного читання в початковій школі. Література розподілена у блоки, маленький читач має можливість обирати твори за жанром, автором, за індивідуальними вимогами. Ця серія містить приклади літературних ігор, що сприяють розвитку творчого потенціалу дитини.

З класичною українською літературою та сучасними письменниками познайомить дітей молодшого віку серія видань «Шкільна бібліотека». Серія має колоритні ілюстрації, які спонукають дітей образно й художньо мислити.

Чому саме «Ранок»?

В інтернет-магазині «Ранок» замовляти літературу можна по одній книжці та цілими серіями. Система фільтрів сайту ranok.com.ua має зручний формат, що дозволяє обирати видання за індивідуальними вимогами у стислі терміни.

Постійні клієнти відзначають привабливу цінову політику сайту. Адже «Ранок» має власне видавництво і напряму працює з іншими видавництвами, а тому ланцюг «друкарня-полиця магазину» скорочена до мінімуму, що формує привабливу для покупця ціну книг і посібників.

Після оформлення замовлення інтернет-магазин «Ранок» відправляє літературу Новою поштою, Укрпоштою чи кур’єром на вказану адресу.