Каталог
Е-книги
Графік роботи:
з 9-00 до 21-00 (пн-пт), з 10-00 до 19-00 (сб)
з 9-00 до 21-00 (пн-пт), з 10-00 до 19-00 (сб)
Каталог
Е-книги
Подарунок за відгук
07.06.2024
Новини

Вітаємо Сергія з перемогою у нашому щотижневому розіграші подарунку за відгук!

Цього тижня команда інтернет-магазину ranok.com.ua обрала цей відгук:

 

"Той випадок, коли книжкову серію справді пов'язано. Цей роман перекладено українською письменницею та перекладачкою, про яку на жаль майже нічого не знають читачі та чию збірку короткої прози з цієї ж серії я нещодавно прочитав.  Видавці зробили коротеньку довідку про неї на одну і ще одну сторінку.

"Залишивши Прієре, почувала, що збентежена. Не тому, що сором користуватися було з крадених грошей, ні. Які ж гроші не крадені?!"

Цей роман можна сприймати двояко. Він може бути в'їдливою сатирою на глибоко прогнивше тодішнє французьке суспільство. Але це водночас і сумна історія про дівчину, яка через сукупність обставин, в яких опинялася, отримала важкі психологічні травми та стала так глибоко схожою на те суспільство. На початку не зрозуміло співчувати головній героїні чи засуджувати.  А от щодо блискуче - сатирично змальованого "вищого світу" питань не виникає, настільки тупими, пихатими, зверхніми, порожніми та безглуздими змальовано його прагнення, дискусії та мрії. Як не виникає сумнівів і щодо змальованих жахливих історій зі злиденного та безнадійного життя різних наймичок та наймитів, про які автор розказує через Селестіну, оповідачку з роману.

"Графиня головувала в цей день в товаристві "Недокурки солдатам та морякам"

Тут і про антисемітизм, і про розпусту, і про політику, і ще багато про що. Однак і про соціальну несправедливість і про страшні наслідки від розпусти включно з спричиненими відсутністю засобів чи нехтуванням запобіганню вагітності наслідками, що так схожі описом доль українських дівчат з творів Шевченка. І оповідь іде в доволі незвичній формі, не від імені героїв твору - багатіїв, не від автора, а від служниці з важкою але цікавою долею. Несподівано було прочитати про фінансових шахраїв, що наживалися на відкупах селян від служби в французькій армії в кінці дев'ятнадцятого століття.

"І вона за шаблю, за попів і проти євреїв, про яких вона знає лише те, що в певному місці їм чогось бракує..."

Але все ж таки все так чи інакше зводиться до сексуального потягу та крутиться навколо нього в цій оповіді покоївки, навіть досвід життя серед монахинь не зміг оминути головне правило роману. Але це зовсім не еротичний роман чи щось на кшталт цього🙂. І ніби вже й природньо, що загадковий злочин, який додає якоїсь більшої дії до сюжету та має претензію завести цю історію до чогось на кшталт трилера десь посередині книги, також замішано навколо цього питання. Цікава книга, не схожа на всі інші, що я читав."

 

Друзі, нагадуємо, що кожного тижня ми розігруємо сертифікат на 200 грн за найкращий відгук. Беріть участь, залишайте ваші відгуки та вигравайте нові книжки!

Товари з цієї статті
Спиннер
Сподобалася стаття? Розкажіть друзям:
Поділитися: