Шкільний курс спрямовано на естетичне виховання дітей засобами мистецтва. На уроках з образотворчого мистецтва діти навчаються поняттю «художнього образа», у дітей формується вміння сприймати, відрізняти та аналізувати витвори мистецтва, вони навчаються дізнаватися про особливості відтворення художнього образу засобами живопису. Також школярі обов'язково розвинуть фантазію. Важливим фактором є те, що курс допомагає іншими очима подивитися на світ навколо, адже діти, зазвичай, на вулиці поводяться дуже активно, галасливо, вони зайняті своїми справами, бігають, стрибають. А згодом дитина зможе помічати красу осіннього листочка, пробудження природи після зими, унікальність кожної сніжинки, відмітить аромат свіжоскошеної трави, звертатиме увагу на красу людей, граціозність тварин тощо. Також дана діяльність розвиває моторику, мовлення, абстрактне мислення та логіку, формує художній смак, підвищує самооцінку, вчить досягати та отримувати задоволення від результату.

Підберіть книги на ranok.com.ua, щоб опанувати курс предмета «Образотворче мистецтво»!

  • Для дітей 6-7 років можна обрати творчі альбоми. Вони рекомендовані вихователям та батькам для занять із дітьми. Діти будуть малювати, робити аплікації, ліпити, робити орігамі. Кожне заняття розташовано на окремому аркуші. Заняття мають певну структуру – спочатку озвучується мета, потім інструменти для роботи, за цим йде підготовча робота (наприклад, можна прочитати твір, ілюстраціями якого буде зображення, винесене на урок; або, наприклад, якщо треба буде зліпити жирафа, дитина прямує в зоопарк до вольєра з жирафами, або можна послухати пісеньку про предмет створення). Потім учитель чи батьки озвучують техніку виконання, а дитина повторює кроки.
  • Конспекти уроків. У методичному посібнику подано орієнтовні розробки уроків, які складені відповідно до нової діючої програми з образотворчого мистецтва. Уроки спрямовані на розвиток творчого потенціалу учнів, їх уяву, нарощування художніх навиків та виховання необхідних компетентностей у мистецтвознавстві. У комплект до видання йде електронний оптичний диск із презентаціями до уроків. Наприклад, розглянемо конспекти уроків для 4 класу Горошка від «Ранок». Урок починається з озвучування теми уроку, мети, оголошується форма діяльності та матеріали чи інструменти, які знадобляться для роботи. Наприклад, для вивчення художніх образів у мистецтві потрібні будуть електронна презентація та аудіозаписи із класичною музикою. Далі вчитель переходить до більш практичних дій – весь клас розглядає слайди на тему і шукає відповіді на поставлені запитання. Наступною йде самостійна робота, вчитель пропонує подумати над образом, над яким працюватиме дитина, пропонує підібрати асоціації, подумати над вибором кольорів.
  • Видавництво «Основа» на допомогу вчителю пропонує серію посібників «Мій конспект». Містить орієнтовне календарне планування, відривні аркуші із полями для записів вчителів. Вчитель має право вносити свої корективи, додаючи авторства. Видавництво «Ранок» пропонує посібники з конспектами-заняттями та орієнтовним тематичним планом на рік, доповнені порадами щодо роботи з батьками, а також електронним додатком із заготовками, шаблонами та зразками.

На кого орієнтована наша продукція?

Наша команда ranok.com.ua підібрала високоякісну продукцію для школярів, вчителів образотворчого мистецтва загальноосвітніх навчальних закладів, студентів відповідних спеціальностей педагогічних вищих навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться образотворчим мистецтвом. На нашому сайті представлені різні видавництва, покупець може обрати літературу, яка підходить під його запит.