Розвиток зв'язного мовлення – це основний фокус у розвитку дошкільнят та учнів молодшої школи. Мета предмету – навчити дитину володіти рідною мовою, знати її звуковову побудову, словниковий склад, і робити це грамотно. До 6 років дитина має володіти зв'язним мовленням. Це показує її готовність до школи, до спілкування з однолітками і демонструє її рівень мислення. Для того, щоб розвинути мовлення, потрібно багато говорити, обговорювати, використовувати виразну міміку та інтонації, багато читати, складати описові оповідання.

 

Які матеріали для розвитку мовлення пропонує ranok.com.ua?

 

- Тренажери для розвитку мовлення від «Ранок» йдуть під грифами «обов'язковий рівень знань, умінь, навиків», «досвідчені вчителі рекомендують». Тренажери розроблені за новою Програмою початкової школи. Для учнів 2 класу сприяють формуванню грамотного зв'язного мовлення, розвивають письмо, творчу уяву. Школяр виконуватиме завдання. Наприклад, у тренажерах для 2 класу потрібно буде добрати до слів протилежні за значенням (верх-низ, добро-зло), з перших складів поданих слів потрібно скласти нове слово (море, лопата, корова = мо-ло-ко), потрібно буде зробити математичні дії зі словами та отримане слово прочитати та багато іншого. У тренажерах для 4 класу завдання будуть складнішими, наприклад, потрібно буде пояснити, що означають запропоновані словосполучення (блакитна планета, чорне золото тощо), потрібно буде добрати антоніми, утворити з іменників прикметники, прочитати вірш і пояснити, що дізнався школяр із прочитаного тощо.

- Зошити з каліграфії та розвитку мовлення. Видавництво «Ранок» пропонує зошити, випущені згідно з новою Програмою. Є варіанти зошитів російською та українською мовами. Допомагають розвивати усне та письмове мовлення, удосконалюють каліграфічні навики. Містять загадки, ребуси, веселі історії, малюнки. Діти у 2 класі доповнюватимуть речення, наприклад, усне мовлення - це коли слухають, розмовляють, а письмове мовлення - це коли пишуть і... Треба буде доповнити та записати. Зошити мають сторінки чистописання, самі сторінки розкреслені в косу лінію та мають приклади букв, слів, словосполучень, які потрібно буде гарно написати. Учні 4 класу зможуть навчитися писати вибірковий переказ, працювати в парах, складати речення зі словосполученнями, читати тексти і давати відповіді на питання щодо їх змісту, складати тексти-роздуми і т. д.

- «Основа» пропонує матеріали, за допомогою яких діти із задоволенням ходитимуть до школи. Вони мають гриф «рекомендовано для дітей старшого дошкільного віку». Для дітей 5-6 років робочі зошити містять завдання, які допомагають у розвитку мовлення, розширяють читацький кругозір та загальну культуру. Навчальний матеріал посібників дозволяє реалізувати комплексний підхід розвитку розмовних навиків на рівні звуковимови, лексики, граматики. Для цієї вікової категорії доречним було рішення додати наклейки. Їхнє приклеювання на сторінках зошита не тільки зробить процес навчання цікавим заняттям, а й допоможе розвинути координацію рухів рук, уважність, акуратність. Знову-таки добре опрацьовується дрібна моторика, що позитивно впливає на мовлення загалом. Зміст завдань робочих зошитів відповідає вимогам діючих Програм розвитку, навчання та виховання дітей дошкільного віку.

 

Кому стануть у нагоді матеріали цього розділу?

 

Наша команда ranok.com.ua пропонує літературу для вихователів дитячих садків старших груп, логопедів, вчителів молодших класів, батьків, усіх тих людей, які задіяні в навчанні дитини та займаються домашньою логопедією, школярам для навчання. З нашими посібниками, які розроблені під усі діючі Програми навчання, діти отримають необхідні знання та навички, розвинуть зв’язне мовлення.