Кожна дитина з ранніх років знає вираз «У здоровому тілі здоровий дух». Неможливо переоцінити внесок фізичного виховання у здоров'я людини. Дуже важливо вкладати у голову школяра інформацію про здоровий спосіб життя. Шкільний курс із фізичної культури допомагає розвивати фізичну активність учнів, дисциплінує, прищеплює любов до спорту та мотивує на самостійну спортивну зайнятість. Сам спорт благотворно впливає на весь організм загалом і на діяльність нервової системи зокрема. Під час виконання вправ м'язи передають нервові імпульси до мозку, що призводить нервову систему до активності, працездатності, викликає приплив бадьорості та енергії. Під час руху кров насичується киснем, що корисно для роботи мозку. Також школярі навчаються дотримуватися правил, стараються слухати і чути вчителя, не заважати однокласникам, тренуються грати в команді, поважати супротивника, а також розвивають швидкість, спритність, швидкість реакції, уважність, витривалість.

Яку літературу по фізичній культурі можна підібрати на нашому сайті ranok.com.ua?

Видавництво «Основа» створило серію «Мій конспект». Матеріал у цих виданнях відповідає новій Програмі та принципам НУШ. Загальна увага акцентується на вивченні техніки виконання базових вправ та розвитку таких фізичних якостей як швидкість, гнучкість та спритність. Видання є вдалим симбіозом дисципліни та розвитку фізичних здібностей за допомогою цікавих сюжетних занять по мотивам сучасних мультфільмів. Такий підхід обов'язково сподобається першокласникам та замотивує учнів на спортивні звершення. Наприклад, у виданні для 1 класу 1 семестру наведено 48 уроків із планами-конспектами. До прикладу, першокласникам пропонується урок-гра «Бурундуки». Основне завдання уроку – навчити дітей володіти м'ячем. Для цього спочатку школярі ознайомлюються з правилами рухливих ігор та з безпекою на уроках фізкультури. Для проведення уроку та для того, щоб дітям було цікавіше, використовується додатковий інвентар: музичний програвач, свисток, каремати, м'ячі, кубики та малюнок бурундука. Під час уроку вчитель знайомить школярів із життям цих милих тварин. Вони схожі на улюблених мультиплікаційних персонажів Чіпа та Дейла. Під час гри діти не лише дізнаються цікаві факти про бурундуків, а й самі ними стануть. Учні перших класів будуть виконувати спортивні вправи, які будуть називатися дуже весело, типу «Подивися вгору на горіхи!», «Робимо підйомний кран для горіхів» (роль горіха в цій грі виконуватиме м'яч) тощо.

Посібник для 7 класу містить 105 розгорнутих планів-конспектів уроків з фізичної культури у формі таблиць, 52 рухливі гри, річне, тематичне та календарне планування з 5 варіативними модулями: легкою атлетикою, гімнастикою, волейболом, баскетболом та футболом. Також у посібниках для 7 класу та старших класів, можна знайти комплекси вправ, що призначені для спецгруп (спеціальних медичних груп).

Для кого актуальна наша література з курсу «Фізична культура»?

Наша друкована продукція має високу якість. Інформація, яка викладається у виданнях, дуже ретельно продумана, має певний підхід до кожної вікової категорії школярів. Матеріали для роботи розраховані на вчителів фізичної культури, будуть потрібні класним керівникам, а також абітурієнтам та студентам відповідної спеціальності педагогічних навчальних закладів. Вчителі можуть самі варіювати, розділяти, збільшувати або зменшувати години модулів, доповнювати запропонований матеріал власними напрацюваннями тощо. Така варіативність дозволяє провести урок на найвищому рівні. Вся програма для всіх класів спрямована на розвиток активності та збереження здоров'я. Будемо раді надати допомогу у підборі якісної літератури за цим шкільним курсом.