Що дають уроки трудового навчання дітям? По-перше, діти отримують навики самообслуговування, вчаться цінувати людську працю, докладати зусиль для подолання труднощів та отримання бажаного результату, формують навички досягнення мети, організованості, самодисципліни, працьовитості, вчаться слухати вчителя. Важливим є той момент, що діти працюють у групі, а тут включається певний момент змагання. Дитина отримує задоволення від того, що зробила швидше або краще за інших. Також школяр навчається працювати у соціумі, у групі. Це допомагає розвивати комунікативні здібності, соціальну активність та соціальну відповідальність.

На уроках трудового навчання вчителі організовують різні види суспільнокорисної праці, в результаті роботи діти отримують трудовий досвід, навики та вміння. Загалом курс виховує у дітях любов до праці.

Діти, які тільки прийшли до першого класу, зможуть впроваджувати уроки праці у повсякденне життя. Наприклад, дитина сама може прибирати у своїй кімнаті. Також першокласник закріпить розуміння того, що без зусиль нічого не можна досягти.

Яку літературу із трудового виховання пропонує ranok.com.ua?

На нашому сайті вчителі можуть обрати літературу, яка допоможе у підготовці та проведенні уроків – плакати, календарні плани, рекомендації щодо організації навчальної діяльності, алгоритми виконання, оптичний матеріал тощо. Розробки уроків є орієнтовними, вчитель може вносить свої корректування. Посібники містять плани-конспекти та презентації, зібрані на скретч-картці. Такі презентації допоможуть провести уроки із використанням сучасних комп'ютерних технологій, що дає максимальний ефект у початковій школі.

Для маленьких дітей можна придбати посібники, які навчать робити іграшки із природних матеріалів. Це розвиває зорову увагу та сприйняття, фантазію, просторове мислення, дрібну моторику, мовлення.

Для учнів від 5 класу можна обрати альбоми з трудового навчання. Запропоновано орієнтовні об'єкти проектно-технологічної діяльності. Мають розподіл по статі. Для 1-3 класів, наприклад, альбоми мають полегшений характер. До прикладу, учні 1 класу робитимуть аплікації з кольорового паперу, а 3 клас декоруватиме склянку насінням.

Учням 5-6 класів пропонуємо підручник, що містить понад 20 покрокових проектів. Доповнено інтернет-підтримкою. Наприклад, підручник 7 класу для дівчаток складається з 2 блоків «Технологія виконання швейних виробів» та «Технологія виготовлення виробів інтер'єрного призначення». Є питання щодо актуалізації знань, розробки практичних робіт з інструкціями щодо виконання.

Дівчатка у 8 класі вивчатимуть технологію виготовлення швейних виробів. Для цього можна придбати плани-конспектів уроків.

Робочі зошити містять шаблони та зразки основної проектної діяльності та банк об'єктів для творчих проектів.

Для 10-11 класів можна обрати посібник із навчальними модулями: «Дизайн предметів інтер'єру», «Кулінарія», «Комп'ютерне проектування», «Основи підприємницької діяльності», «Основи автоматики та робототехніки», «Креслення». Запропоновано інноваційні та інтерактивні методи навчання.

Чому треба обрати ranok.com.ua?

На сторінках нашого сайту ми зібрали велику кількість друкованої продукції, яка допоможе легко освоїти курс трудового виховання. Наші посібники друкуються на високоякісному папері, розмір шрифту та наповненість відповідає віковим нормам дітей. Вся інформація відповідає принципам НУШ. Завдяки нашим посібникам дитина пройде шлях від створення аплікацій із шишок до виготовлення дерев'яної машинки своїми руками чи створення килима. У кожній дитині є творчий потенціал, наші книги допоможуть його розкрити та зробити дитину «майстром на всі руки».