Навчальний предмет має на меті сформувати у школярах ключові компетентності, які забезпечать концептуальні знання, осмислені вміння, сформовані навички, усвідомлене ставлення, що будуть реалізовуватися у майбутній діяльності. Основою вивчення предмета є формування природничо-наукової компетентності школярів шляхом засвоєння знань про живу природу, як цілісну систему розвитку, а також ціннісних орієнтацій щодо природи. Курс з біології дозволяє дітям уважно подивитися навколо себе та зрозуміти, що біологія – вона повсюди. Курсі передбачає вивчення взаємодія людини з тваринами, поняття «гомеостаз», «регенерація» тощо, порушуються питання важливості повноцінного харчування, діти дізнаються про експерименти на клітинному рівні, про системи органів людського організму та ін. Цікавою темою для вивчення дітьми буде «Терапія через спілкування з котами, собаками, свійськими тваринами, кіньми». Також школярам буде важливо дізнатись про українських учених, які вивчали біологію людини та інших тварин.

 

Сайт ranok.com.ua пропонує посібники для проходження курсу з біології:

 

- Біологія для абітурієнтів та школярів. У посібник входять розділи з ботаніки, зоології, біології людини та загальної біології. Теоретичний навчальний матеріал кожного курсу супроводжується ілюстраціями, містить тестові завдання для самоконтролю, а також приклади розв'язання завдань.

- «Основа» пропонує серію «Мій конспект». Повністю відповідає новій Програмі з останніми змінами. Містить орієнтовні плани-конспекти уроків. Можна окремо придбати календарно-тематичні плани з урахуванням компетентнісного потенціалу предмета, а також методичні посібники для онлайн- та офлайн-навчання. «Ранок» пропонує розробку уроків з докладними планами-конспектами, матеріали для контрольних робіт, різнорівневі завдання, дидактичний матеріал, електронний додаток.

- Зошити для лабораторних та практичних робіт. Відповідають оновленій Програмі. Можна окремо придбати зошити для практикуму, вони допомагають дітям розвивати індивідуальні здібності та поглиблювати знання.

- Посібники для підготовки до ЗНО та ДПА. Можна придбати комплексне видання, яке містить довідник за програмою ЗНО, основні поняття з курсу, типові тестові завдання до тем, 5 варіантів тестів у форматі ЗНО та відповіді до тестових завдань. Більше тестів у новому форматі доступні за QR-кодом.

- Тестовий контроль результатів навчання. Зібрано за оновленою Програмою. Містять поточний, тематичний, підсумковий контроль знань, умінь та навичок. Можна придбати посібники для профільного та стандартного рівнів.

- Робочі зошити. «Ранок» пропонує зошити, які складені відповідно до чинної Програми. Містять різнорівневі завдання з кожної теми, зокрема компетенісно-орієнтовані і завдання у форматі PISA. Є електронний додаток.

- Підручники. На сайті ranok.com.ua можна придбати підручники для кожного класу з біології. Вони змістовні, матеріал викладений у зрозумілій та доступній формі.

Дітям віком від 6 років «А.Р.Т.» пропонує посібник «Дітям про науку». Він дуже яскравий та якісно проілюстрований. Порушує такі питання як: «Що таке організми і де вони живуть?», «Які бувають Царства в природі?», «Що знаходиться в середині людини?» і т.д. Містить прості та зрозумілі пояснення, мінімум тексту та максимум схем у картинках.

 

Чому ми?

 

Всі матеріали, які представлені у цьому розділі, відповідають оновленим чинним Програмам, які затверджені МОН України та підходу, який використовує НУШ. Інформація подана на якісному папері, шрифт та ілюстрації відповідають віковим категоріям. Наші матеріали потрібні школярам, ​​вчителям по курсу, людям, які задіяні в освіті школярів, абітурієнтам та всім тим, кого цікавить біологія.