Шкільний курс «Я досліджую світ» навчає дітей самоідентифікації та визначенню свого місця у світі – адже кожна людина є частиною суспільства, міста, країни, планети, Сонячної системи. Також курс навчить орієнтуватися на місцевості, дасть розгорнуте поняття про рідний край, розповість про природні явища, познайомить зі світом живої та неживої природи, навчить правилам спілкування та поведінки, навчить створювати своїми руками тощо. Учні знайдуть відповіді на такі питання: «Куди дівається вода з калюжі?», «Чому тварини не можуть жити разом?», «Де знаходиться розум?», «Як спілкуватися зі знайомими та незнайомими людьми?», «З чого складаються рослини?», «Що таке термометр?», «Чи всі гори – вулкани?», «Як це працює?», «Для чого людям язик» тощо. Всі матеріали курсу орієнтовані на розвиток природної допитливості, навчання критичного і творчого мислення, допомогу в усвідомленні себе і світу навколо. Усі ситуації у посібниках актуальні для дітей.

Що обрати на сайті ranok.com.ua?

 • Підручники. На кожен місяць запропоновано теми та питання для обговорення та дослідження. Основним методом є спостереження та дослідження змін у навколишньому середовищі та у собі. Запитання та завдання спрямовані на пошук відповідей шляхом аналізу тексту та зображень.
 • Робочі зошити. Містять практичні завдання, результати спостережень та досліджень у схемах, діаграмах та таблицях, завдання для виконання проектів, завдання з малювання, кросворди, навчання роботі руками тощо.
 • Методички для вчителів. Розроблені до підручників, містять методичні настанови, календарно-тематичні плани, орієнтовну розробку уроків.
 • Діагностичні роботи. Містять 2 варіанти. За QR-кодом є бланки оцінювання.
 • Орієнтовні календарні плани для вчителів. Можна зупинити свій вибір на видавництві «Основа» із серією «Мій конспект».
 • Навчальні плакати. Містять карти, схеми, діаграми для візуального супроводу уроків.
 • Тренажери від видавництва «Zirka». Є добіркою завдань та розвиваючих ігор з математики, української та англійської мов та природознавства для самостійної роботи молодших школярів під час вихідних, канікул або карантину. Розраховані лише на 15 хвилин на день. На сторінках знаходяться цікаві та корисні вправи, кросворди, лабіринти, анаграми, ребуси, логічні завдання, тести, судоку тощо. Справжній brainstorm.
 • Нестандартні завдання на теми тижнів до курсу. Містять завдання, методики, стратегії, ребуси, дидактичні ігри та вправи, які допоможуть вчителю урізноманітнити освітній процес.
 • Дидактичні картки. Містять багаторазові двосторонні картки із завданнями до тем. Вчитель може одночасно організувати роботу 5 груп. Для учнів від 1 класу.
 • Діагностичні роботи для підсумкового оцінювання. Потрібні для перевірки формування компетентностей і для самооцінки знань.
 • Мотиваційні картки. Картки багаторазового використання, які допомагають дітям пізнавати себе та своє оточення, розвивати емоційний інтелект, дають навички спілкування та гарної поведінки, розвивають уважність, вчать позитивно ставитись до отриманого досвіду.
 • Атласи та контурні карти по курсу. Потрібні для практичної роботи. Входять до НМК.

На кого орієнтована продукція?

Вся друкована продукція, представлена на сайті ranok.com.ua, містить матеріали, що відповідають чинній Програмі, розробленій МОН України, а також основним принципам концепції НУШ, на основах компетентнісного діяльного підходу з використанням елементів інтеграції інноваційних та зберігаючих здоров'я технологій, інтерактивних методів та прийомів навчання, сучасного обладнання, як складової середовища. Рекомендується до придбання вчителям, особам, задіяним у навчанні школярів, батькам для домашньої освіти та учням для самоосвіти, абітурієнтам та студентам педагогічних установ.