Кожна людина є частиною довкілля, природи. Основне посилання курсу – потрібно поважати світ навколо себе, себе і себе як частину світу. У контексті цього, на курсі вітається та зрощується еко-свідомість. Діти отримають відповіді на питання, що цікавлять. Наприклад: «Що таке фотосинтез?», «Як зробити гербарій?», «Яке місце займає людина у світі?», «Яке сміття сортує Україна і чим РР-5 відрізняється від маркування 7?», «Чому змінюються пори року?» тощо. Проходження курсу розширює кругозір учнів, допомагає їм побачити красу та цінність навколишнього світу, взаємодію живої та неживої природи.

Яку друковану продукцію від «Ранок» включає курс?

УМК з природознавства включає: підручник, календарно тематичний план, робочий зошит, презентацію для вчителів до кожного уроку, плакати, картки з інструкцією. Всі ці матеріали для організації процесу можна знайти на сайті ranok.com.ua.

  • Для 1-2 класів пропонуємо яскраві навчальні книжки. Є завдання з мови, математики, природознавства. Вони спрямовані на розвиток логіки та творчості. Також можна знайти тексти для читання, після яких йдуть тести до прочитаного. Дитина мислитиме, порівнюватиме, рахуватиме, робитиме орігамі, уявлятиме, аналізуватиме. Такі ж збірки пропонуємо і для класів старше.
  • Довідник для 1-4 класів. Допомагає засвоїти базовий матеріал, опрацювати правила та алгоритми. Містить рубрику «Юним натуралістам», яка розширить світогляд дитини і «Завдання для ерудитів», яка заохотить природну допитливість, а завдання допоможуть розвинути логіку, увагу і кмітливість. Для 10 класу довідник представлений у вигляді схем та таблиць.
  • Для учнів 3-4 класів пропонуємо атлас із контурними картами та завданнями. Збагатить уявлення учнів про навколишній світ.
  • Підручники. Розроблено згідно з принципом, що дитина повинна не зубрити, а подорожувати за допомогою природознавства. У цьому контексті навчання терміни дружні до дітей, а фотографії ніби зробила сама дитина під час подорожі. У підручнику для 5-го класу є приємний бонус. Діти можуть виконувати завдання на інтернет-платформі. Там є мультики, ігри, відео, вправи.
  • Робочі зошити. Для 4, 6 класів містять практичні роботи, дослідження, проекти, контурні карти та календар природи. Також можна обрати видання з кросвордами, лабіринтами, шифруванням, схемами та таблицями. Для 5 класів зошит складається із самого зошита, зошита для практичних робіт та зошита для контрольних робіт. За QR-кодом є різнорівневі інтерактивні завдання та тести, візуальні елементи навчання, анімації, навчальні ролики, експерименти, ігри, фото тощо. Також є календар спостережень. Для вчителів є методичні поради.
  • Експрес-контроль. Можна придбати відривні картки з двома варіантами. Розраховані на 7-10 хвилин. Учень може сам оцінити досягнення.
  • Вчителям сподобається книга, яка допоможе у розробці предметних Тижнів природознавства. Містить матеріали, присвячені плануванню та проведенню заходів, сценарії. Є можливість створювати власні сценарії, конкурси, ігри та вікторини.     .
  • Плакати. Містять диск із презентаціями та рекомендаціями вчителю.

Для кого наша команда створила розділ?

Книги на сайті ranok.com.ua призначені для учнів початкової школи, для вчителів по предмету, для вихователів продовженого дня, для батьків, які зацікавлені в освіті дітей, а також для всіх, хто причетний до виховання школярів. Також наша продукція стане в пригоді абітурієнтам. Навчальні посібники розроблені відповідно до чинної Програми з природознавства з урахуванням змін, що затвердило МОН України та відповідають принципам НУШ. Для вашої зручності деякі позиції продубльовані у PDF-форматі. Щоб замовити таку версію, потрібно натиснути на кнопку «Придбати електронну версію».